30 Eylül 2014 Salı

SALI VAAZLARI SERİSİ.

SALI VAAZLARI SERİSİ.
Centilmenlik sadece kadına ve erkeğe kendilerini soylu hissettirmek için yapılan davranışlar değildir,centilmenlik herkese hakettiği davranışı gereken "men" boyutu içinde gösterebilmektir."men" boyutunun bir seviyesidir.Düşen birini yerden kaldırışındaki tarz dır.kendinden zayıflara da aynı eşitlik hissini verebilmektir,sandalyesini çekmek değildir sadece, bu sandalyeyi çekişteki estetiktir.Centilmenlik insanın insana davranışındaki nezaket ve saygıdır,ÖLÇÜLER TOPLAMIDIR VE BİR MÜHENDİSLİKTİR centilmenlik .

English - Türkçe Sözlük Nazik Anlamı

Türkçe Anlamı:
nazik; 1. Anlamı s. Nazik, YUMUŞAK huylu, kibar; tatlı; ıiımlı, mutedil; Soylu, asil; Hafif, latif. nazikçe z. Yavaşça, tatlılıkla, şefkatle, nezaketle. nezaket i. tatlılık, Nezaket, şefkat. , Nazik. 2. Anlamı ince. Kibar. Nazik. tatlı. YUMUŞAK. Hafif. slow. 3. Anlamı ince. Kibar. Nazik. tatli. yumusak. Hafif. yavas.

Türkçe Anlamı:
nazik; s. Kibar, Nazik, hoşgörülü, Anlayışlı, uysal, YUMUŞAK
VE CENTİLMENLİK BÜTÜN BİLDİKLERİMİZİN AKSİNE BARIŞTA DEĞİL SAVAŞTA,BARIŞIK OLDUKLARIMIZA DEĞİL KAVGALI OLDUKLARIMIZA GÖSTERDİĞİMİZ DAVRANIŞLARIMIZDA DAHA DA ÖNEM KAZANIR VE ÖNE ÇIKAR..BENCE..

Hiç yorum yok: