22 Aralık 2009 Salı

GÖZTEPELİLİK KAVRAMISevgili yeğenim,
"Bizimde isteğimiz İzmirde yelken sporunun gelişmesi değil mi? Ne güzel gelişme.


Yalnız hep aynı etik hatayi yapıyorlar, belki de sadece bilgi eksikliğinden, ya da Göztepe ye olan sevgilerinden.


İzmir'de en eski kulüplerinden biri değildir "Göztepe Yelken Kulübü", böyle bir kulüp hiç olmamıştır, onurlu ve yürekten Göztepeliler hiçbir zaman GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ 'nden ayrı bir oluşum düşünmemişler, kapanıncaya kadar da faaliyetlerini kendi dernekleri ile yürütmüşlerdir.


Bu sebeble faaliyetlerini tüm olumsuz koşullara rağmen GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ DENİZCİLİK ŞUBESİ adı altında sürdürmüş , GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ yönetim koltuklarının, hatta kulübün alınır satılır bir meta haline gelmesini oluşturan zihniyetin önünün alınamamasıyla faaliyetine 2001 yılında son vermiş  bu dernek, bütün bu onurlu geçmişin-GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ adına yürütülmüş, yaşanmış geçmişinin-tek gerçek sahibidir.
Kurulacak başka hiçbir yeni  kuruluş, sırf adı GÖZTEPE diye bu mazinin üzerinde hak iddia edemez, bu ahlaka sığmaz.


Yeni kurulmuş ve adını Göztepe Yelken Kulubü olarak şimdi duyduğum bu kulübün mutlaka büyük bir boşluğu dolduracağını düşünüyor ve gönülden başarılar diliyorum.Çok açık bir neden ile adı Göztepe olan her oluşuma heyecanla yaklaşmamız ve benimsememiz, bizdeki GÖZTEPELİLİK anlayışından kaynaklanan ve hiçde gözardı edilemeyecek davranış şeklimiz, bu kulübün , "GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ" nün kuruluşundan beri devam edegelmektedir.Ayrıca böyle bir oluşumun ne kadar geç kaldığını, adı ne olursa olsun, anlatmaya çalıştığımızı yakınımızdakiler çok iyi bilmektedirler.


Tekrar GÖZPEPE YELKEN KULÜBÜ isimli bu yeni oluşuma başarılar diler, emeği geçenlere sevgilerimi sunarım.


Deniz ve Yelken adınaGÖZTEPE SPOR KULÜBÜ DENİZCİLİK ŞUBESİ DERNEĞİ
Son Başkanı
ERKUT SOYSAL
0 536 366 65 51

--------------------------------------------------------------------------------
Gönderen: "Ünsal, Burçak"
Alıcı: Erkut Soysal
Gönderildi: Mon, 21 Aralık 2009 7:49:38

Konu: Bugünkü Yenigün Gazetesi

21.12.09 Süreyya Karakaplan - Rüzgar ve Yelken köşesinden:Başarı ile gelen mutluluk

1.958 yýllarýnda körfezin en eski iki kulübünden birisi olan Göztepe Yelken Kulübü son iki yıldır tekrar faaliyete geçme Kararı alarak sporcu kabul etmeye başladı. Ne yazıktır ki o sene bir sporcuyla denize ayak bastı ... Olsun bir sporcu olsun faaliyet olsun. Büyük bir atılımla ve yeni yönetim anlayışı ile yeniden küllerinden doğmaya başladı. Başkan Levent Gülenay ve Yönetim Kurulu Göztepe Spor Kulübü bünyesinden ayrılarak, Göztepe Yelken Kulübü adı altında faaliyetlerine devam etme Kararı alarak bu işe daha da önem verme Kararı aldı.Önümüzdeki Sezonun hazırlıklarına şimdiden hazırlanmaya başlayan Göztepe Yelken Kulübü Başkanı Levent Gülenay, ve Yönetim Kurulu önümüzdeki sezon sporcu sayısını daha da arttırarak, yelken sporunu öğretmeyi ve sevdirmeyi amaçlıyor. Şu anda 35 sporcu ile hizmet verdiklerini belirten Başkan Levent Gülenay faal, "Sporcu adetini fazlalaştırmak, gençleri bu Spora ve kulübümüz çatısı altında toplamaya başlayacağız. Bunun için Tansu Hocamıza yardımcı olacak bir antrenör daha bünyemize kattık. Bu sezon yapılan yarışlarda çok iyi dereceler aldık. Bunu 2010 sezonunda da sürdürmeye devam edeceğiz. Sponsorlar bulmak için Arayış içindeyiz. Bu dev Çınarı eskiden olduğu gibi güzel günlerine getirmek ilk hedefimiz. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımın yanı sıra antrenörümüz Tansu Pala'da dahil olmak üzere hep birlikte elimizi Taşın altına koyarak, imkanlarımızı sonuna kadar zorlayacağız her türlü şeyin üstesinden geleceğiz ve "diyor ...

Ben de başkan bravo diyorum ... Bu arada Göztepe Yelken Kulübü yararına İzmir Ekonomi Üniversitesi ev sahipliğinde 5Aralık 2009 Cumartesi günü yapılan kokteyl ve konser İzmir'in tanınmış simaları ve seçkin Davetli Topluluğu katıldılar. Çok neşeli geçen kokteylde Göztepe Yelken KULÜBÜNE yardımlarını esirgemeyen Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Özden Çokdeğer, Deniz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Bülent Onural, Ekonomi Üniversitesi yetkilileri, Göztepe Yelken Kulübü sporcuları velileri ve İzmir'in önde gelen renkli simaları katıldılar. Başkan Levent Gülenay, bu gecede emeği geçenlere birer teşekkür Plaketi vererek geceyi sonlandırdı. Rüzgarınız Bol, pruvanız neta olsun.

Erkut Soysal

Hiç yorum yok: