3 Haziran 2007 Pazar

Yarış ve farklılıklar

Yelken yarışları üzerine yazılara düzeltmeler

Yelken kullanımını özendirmek amacı “özendiğimiz için”ile ekte sunulan kurallar çerçevesinde 1. Gezgin
Korsan yarışması”gezisi” gezisi düzenlenmiştir. Bu bir spor yarışması olmayıp”spor olup” yelkenli tekne yarışmasıdır”değildir”. Yarış”etkinlik” 9 Eylül 2006 Cumartesi saat 11:30 başlayacak, tekneler bitirdiği zaman bitecektir. Katılacak olanlar belirtilen günde saat 11:30 veya daha sonra sadece yelkenle start hattını geçecekler, Kınalıada'yı iskelede bırakarak dönecekler, belirlenen start hattında yarışı “etkinliği”tamamlayacaklar ve teknenin”teknelerin” tamamı finiş hattını geçtikten sonra saat dakika ve saniye olarak bitirme zamanını not alarak http://us.f326.mail.yahoo.com/ym/Compose?To=gezgin.korsan@gmail.com adresine göndereceklerdir. Finiş hattını yaklaşık aynı zamanda geçen teknelerin ben öndeydim veya gerideydim, şeklinde bir not yazmaları sıralamada dikkate alınacaktır. Yarışmacılar”katılımcılar” kendi vicdanları ile başbaşa yarışacaklardır”gezeceklerdir”, hakem yoktur, organizasyon komitesi yoktur, protesto yoktur, kupa yoktur, ince kurallar yoktur.
Yarışmaya”etkinliğe” katılacak olanlar tekne ismi veya kendi isimlerini bildirimde kullanabilecekleri gibi seçecekleri herhangi bir lakap (nickname) ile de yarışmaya “etkinliğe”katılabilirler. Asıl amaçları gezmek olan tüm yelkenli tekneleri bir araya getirmek için düzenlenen bu yarışma”etkinlik veya aktivite” kuralları daha sonraki yarışmalara”etkinliklere”, eğlencelere ve gezilere asıl olmak üzere tartışma ve önerilere açıktır.
Sonuçlar katılanlara e mail aracılığı ile bildirilecek, eğer moderatörümüz uygun görürse bu posta grubunda da yayınlanacaktı r. Moderatörümüz uygun görmezse açık yayınlama için başka yayın kanalları kullanılacaktı r. “tabii ki öyle olacaktır
Gezgin Korsan
Denizlerin bir kısmı da bizimdir..."”denizler ne sizin ne benim,bizimdir
YARIŞ İSE CİDDİ BİR ŞEYDİR KURALLARI VE KURULLARI VARDIR.

Erkut Soysal

Hiç yorum yok: