18 Nisan 2007 Çarşamba

THE GLOUCESTER FISHING SCHOONERS-4


E. J. OARCH bu ilginç modeli yapma --- Eylül 1956 verdiği talimatları devam ediyor

Gloucester Balıkçılık

Ana gabya yelkeni H biridir

en önemli ve özel bir tuval dikkatli arma ihtiyacı var. Genellikle doruk halyards bir rüzgâr ayarlı olduğu yarış. Ancak normal yelken tack 36 için her zaman rüzgâr tarafında, zıpkın üzerinde önde gelen ve ayarlanmış bir geminin hakkında (Şekil 6 gider her zaman içinde) değiştirilir.

Iki blok ve koç boynuzu üzerinde belays Ana sayfa üzerinden 41 olur.

Portuna gabya çubuğu başında ve satın alma yoluyla demetlemek Halyards 34-muhtar veya sancak Hangi yüze gabya yelkeni göre Çekilen olduğunu. Direk dibinde çene altında tek bir blok, sonra satın alma yoluyla Doğum blok veya makara gaf sonunda yoluyla Levha 35-Reeves, fiferail de belaying fall.

Tack 36-direk ayak olarak satın alma kurdu. Gabya yelkeni 28 shrouds - çapraz olarak ağaçların üzerinden bu kurşun sol gösterilen uç bakış tarafta. Eğer onlar sağ runner ile kıç önderliğinde yapılan Backstays nadiren kurmak olduğu, görünür ele almaktadır.

Ön yelken D, pik halyards 23. Güverte sancak tarafında Reeves kadar tek alt blok aracılığıyla, tek bir blok için iki blok bir makara için palavra, arkasında tek bir blok, üzerinde havasını dış sonunda ve ikinci set sonunda Daimi çift blok makara, güz noktası tarafında satın almak için bulwarks Doğum belaying gidiyorum.


Boğaz halyards 24. Satın sancak gider. Pik hattı sancak pin ray üzerinde 25 belays. Levha 26.



Reeves, iki blok arasında, ana fiferail önünde bir koç boynuzu üzerinde düşük küçük bir demir at üzerinde çalışan ve sonbahar belays.

Sadece yelken taşınan ağır havalarda çift reefed ön yelken olduğunu.

Fore gabya yelkeni E. Bu düşürülecek ve tekrar her tack kadar tükendi, yoksa ana gabya çubuğu kalmak ve triatic kalmak faul olur. Benzer bir şekilde ana gabya yelkeni için H. ayarlanır

Ana Künye üst kapak ön gabya çubuğu başında Fore gabya çubuğu patrisa puanı 19 olur. Gabya çubuğu ana gabya çubuğu puanı ön Künye üzerine üst kapak için 29 neden geri kalmak Ana.

Triatic ön üst kapak, ana Künye gelen ön Künye üzerine üst kapak arkasına 33 neden muaftır.

Ana gabya çubuğu staysail F veya "balıkçı," 30 halyards. Bu halyards iki setleri ve Çekilen bir uçan ayarlanırsa, her zaman ön gabya yelkeni ve zıpkın ve rüzgâr için.



Hava tarafında foreshrouds altında pinrail için Tack 32 olur. Levha 31 neden kiç lee tarafında (Şekil 6) üzerinde koç boynuzu için.

Gabya çubuğu 18 shrouds. Bu yol üzerinde olarak sağ uç görüş tarafta gösterilen crosstrees.

Bowsprit 42 shrouds. Iplik yuvarlak dış sonunda puanı Kravat iki bights ve delikler zaten gövde delinmiştir aracılığıyla yol. Kravat arasında ipler jibnet 48 formuna.

Forestay 10. Kravat göz yuvarlak ön Künye alt kısmı, aşağı kurşun ve deliği üzerinde bowsprit kapatıp bağlayın.

Jibstay 5. Ön Künye ve Kravat göz yuvarlak üst kısmı, bowsprit delik vasıtasıyla aşağı kök düşük deliğe dış bobstay 43 yapmak için aşağı yol. Doğum üst delikten geri Spar dış sonuna kadar iç bobstay kurma Kurşun. Eğer bu amaçla tercih edilen uzun ve bırakılabilir flok tack 8 için görev yapacak.

Fore gabya çubuğu 1 muaftır. Kravat yuvarlak gabya çubuğu başında skoru ve bowsprit dış sonuna kadar aşağı yol. Eğer diğer ucunu Künye sola tercih geri patrisa 19 yapmak bu nedenle iplik bir demet kaydetmek yol olabilir.

Headsails, jumbo C. Güzel patlaması ve montaj içine bowsprit Doğum boyun uygun sew.

Halyards 11. , Son hızlı sancak yanak Daimi aşağı yelken tek blok baş, geri tek bir blok liman yanak ve aşağı neden olmaktadır direk ve güverte ayak, sonra kurmak satın almak için fiferail de belays.

Kullanım bobstay sonu

Downhaul 12. Bowsprit Doğum Belays yuvarlak koç boynuzu. Levha 15. Reeves, iki blok arasında, düşük bir at üzerinde çalışan, fiferail ve ön tarafında düşüş belays yuvarlak koç boynuzu. Pergel B, tack 8 sonundan bobstay sol yapılabilir.

Halyards 6. Aşağı satın alma sancak tarafı engellemek için, üst kapak, yelken tek blok baş, sırt yoluyla Reeves sonu hızlı bağlantı noktası yan Daimi sancak pin-ray belaying fall.

Bowsprit üzerinde Downhaul 7 sonbahar belays pinrail. Levha 9. Güz üzerinden yol


demiryolu ve belays yuvarlak koç boynuzu üzerinde bulwarks altında fairlead.
Uçan flok A, halyards 2. Yelken tek blok baş, geri tek bir blok sonuna kadar hızlı tur gabya çubuğu başkanı Reeves Daimi direği ve aşağı noktası tarafında satın almak için yuvarlak, bulwarks Doğum pinrail de belaying güz el koydu.
Downhaul 3. Bowsprit üzerinde pinrail Fall on belays. Yaprak 4. Ana shrouds altında koç boynuzu Fall on belays.
Lightboard 47. Ince karttan olun limanına, sancak yeşil kırmızı renkli. Ön shrouds için Tutkal. Kamyonlar. Zamk noktadan, neredeyse set out düzleştirme olun.
Flag. Küçük bir renkli bayrak, personel üzerinde düzeltme küçük iğne yapılan olun siyah, renkli ve ana kamyona düzeltin. Rüzgar gerçek sinekler bakın.
Tüm yelkenler kadar sancak aletinde rüzgar için mükemmellik ayarlanmış ayarlayın. Noktası için iyi bir listesini yapın süpürgelik belirlenir ve gövde. Alçıtaşı deniz Makyaj, renkli yeşilimsi, kırık su rüzgâraltına için bol mavi. Be emin deniz bol rüzgar esen, Gales için yerine yatıştırır Grand Banks bulunabilir gösterir.



Erkut Soysal

Hiç yorum yok: